18.09.2023, MŠ Žižkovo údolí

Berušky

Do 1.třídy Berušek jsou zařazeny děti ve věku 3 - 4,5 let. S dětmi pracují kvalifikované učitelky Zavázalová Marcela a Schneiderová Karolína

Každá věková skupina má své specifické potřeby, a proto takové přístup i dlouhodobé cíle jsou odlišné.

1. Děti 3-4leté cílem je zvyknout si na prostředí mateřské školy, v rámci sebeobsluhy se postarat sám o sobě. Nebát se realizovat jednoduché úkoly nejprve pod vedením, později samostatně.

2. Děti 4-5leté cílem je vytvořit si hlbší vztah k učitelce i dětem ve třídě, začínat se spoluprací, nemyslet jen sám na sobě. Prohlubovat dosavadní vědomosti, dovednosti a návyky a postupně získávat nové.

Pracujeme podle třídních plánů výchovné práce.Podrobnější informace máme na nástěnce v šatně dětí.