"Semínkovna" - 2. třída

Aktuality

Středa20.10.2021 V úterý jsme také ještě stihli zajít do "Semínkovny" (v knihovně ) a vyměnili jsme si několik pytlíčků semínek, abychom měli na jaře, co sázet.

"Pod lupou" - 2.třída

Aktuality

Středa20.10.2021 V úterý 19.10. jsme začali s přípravou na vánoce. Zdá se to být brzy, ale není - neprozradíme, co to nakonec bude, ale děti se seznámily s šalvějí lékařskou. Poznaly, jak voní, vypadá, jakou má barvu a nakonec otrhaly všechny lístky, které  připravily k sušení. Sehnali jsme i sršně a velikého střevlíka, tak jsme vytáhli lupy a zahráli si na pozorovatele.

"Kam se ježek schoval?" - 1. + 2. třída

Aktuality

Úterý19.10.2021 V pondělí 18.10. jsme byli v areálu Polikliniky zkontrolovat, jestli se už ježci připravují na zimu. Provázelo nás sluníčko, bylo teplo, tak se nám ani nechtělo zpátky na oběd do školky. Zahráli jsme si ještě přehazovanou, pozdravili ovečky a poděkovali za pěkný program. Jako dárek jsme dostali omalovánku s kvízem. Děkujeme

Balónková Evička - 1., 2. třída

Aktuality

Čtvrtek14.10.2021 Kliknutím na tlačítko Přečíst více zobrazíte detail tohoto článku.

Dramatizace pohádky "O veliké řepě" - 2.třída

Modelování - 1.třída

Aktuality

Středa13.10.2021 ,,V SADĚ A V LESE’’  Pracovní činnost - MODELOVÁNÍ • válení, mačkání, vytahování palcem, snaha dětí o krouživý pohyb modelovací hmoty-> rozvoj jemné motoriky, prstového svalstva  ,,JEŽEČEK’’ ,,BRAMBORY V KOŠÍČKU’’ ,,PODZIM V LESE’’ Do lesa dnes půjdeme,  potichoučku budeme. Rozhlédnem se do všech stran,  stromy všechny dobře znám.  Borovice, smrček, jedle,  šiška na mě spa…

Barevný podzim - 1. třída

Aktuality

Středa13.10.2021 Vyrábění - muchomůrka červená • malování temperovými barvami      Muchomůrka ve své kráse,  u tří smrků, červená se. Dávej pozor! Hošíku,  ať jí nemáš v košíku.

Výroba srdéček pro výstavu - 2.třída

Aktuality

Středa13.10.2021 Od 14.10. 2021 běží ve výstavní síni U Kostela výstava o životě našeho prezidenta a ikony 20. století "Václav Havel". Děti z naší školky se podílely na výzdobě srdéčky, které vyráběly z hlíny. Výstava potrvá do 2.1. 2022 - najděte si chviličku a zajděte se na výstavu podívat. Krásný podzim.

"Sklízíme" (2. třída)

Aktuality

Středa13.10.2021 Mrkev roste pod zemí, to my přece víme, zatočíme rameny, jíst zdravě musíme. A za malou chviličku,  schroupeme si mrkvičku.

Skřítek (1.+2. třída) - výzva

Aktuality

Středa13.10.2021 Vyzýváme rodiče, prarodiče i šikovné sourozence k výrobě skřítka Podzimníčka. Když budete mít chuť, čas i náladu vyrobte společně s dětmi jakéhokoliv, z čehokoliv podzimního skřítka a přineste si ho do školky - uděláme si výstavu kouzelných postaviček. Krásný podzim všem.

Přejít na stránku: 13

Naše školka kouzelná je, každý si tu moc rád hraje,
Dovádíme, lumpačíme, Nikdy se však nemračíme.
Máme se tu všichni rádi a jsme velcí kamarádi.
Jaro, léto, podzim, zima, na Aléské je to prima!