19.09.2022, Jiřina Ondráková

Hola, hola, školka volá !!!

Ahoj milé děti a rodiče,

Školní skřítek Všetečníček

schovaný má v kapse klíček.

V září odemyká školky

pro malé kluky i holky.

Školní rok 2022 - 23 začíná ve čtvrtek 1.9.2022.

Vítáme všechny nové i stávající děti a jejich rodiče. Těšíme se na společnou spolupráci s vámi.

Moc si přejeme, aby se vám u nás ve školce líbilo, a i přes současnou situaci jsme mohli podniknout během školního roku spoustu akcí jako výlety, divadla, dílničky s rodiči a jejich dětmi a dalšími akcemi, které pro děti během roku připravujeme.

Pro mnohé z vás první odloučení a svěření dětí někomu neznámému. Všechny naše paní učitelky jsou kvalifikované pro práci s dětmi a poradí vám, jak nejlépe překonat adaptační období vašich dětí, které je často doprovázeno slzičkami.

1.den v MŠ

• Po příchodu do MŠ najdete na seznamu, do které třídy vaše zlatíčko bude chodit

• Na nástěnce v šatně vám byla přidělena značka (POZOR MŮŽE BÝT ZMĚNA!)
  • Podle značky si najděte přihrádku a uložte věci.

Ve třídách vás uvítají paní učitelky:

MYŠKY:        Zavázalová Marcela, Hovorková Radka

VČELKY:       Lenka Jurcová a Nikola Eimanová

SOVIČKY:     Blanka Hedbávná a Andrea Jedličková

• Nahlaste paní učitelce: Kdo bude dítě vyzvedávat po obědě či po spaní.

Co dětem připravit do školky:

• V oblečení dejte přednost pohodlí před parádou.
  • Tepláčky, legíny, tričko s krátkým či dlouhým rukávem, kraťasy…..dle počasí
  • Ve třídě je udržována stálá teplota, proto není třeba dávat dětem teplé mikiny nebo punčocháče pod tepláky.

Do třídy:

• Pohodlné, bavlněné tepláky (kraťasy) a ponožky, tričko, děvčátka mohou mít sukénky apod. Na nohy patří výhradně bačkory s pevnou patou! Ze zdravotních a bezpečnostních důvodů nesmí mít děti pantofle.
  • Ve třídě se nám vždy sejde několik stejných párů bačkor, punčocháčů, tepláků…, proto je třeba oblečení a bačkory viditelně označovat – nejlépe jménem dítěte a počátečním písmenem příjmení.
  • Do třídy menší keramický hrnek na pití. Pro zajištění pitného režimu má každé dítě svůj hrníček, který si snadno pozná a používá ho během dne.
  • Dlouhé vlasy by měly mít holčičky upravené tak, aby jim při jídle nebo při cvičení nepřekážely

Pobyt venku:

• Tepláky, mikinu, kraťasy, tílko, tričko, pokrývku hlavy, botasky, sandály... - dle počasí.

• Také obuv je třeba dávat dítěti s ohledem na počasí a aktivity, které nejčastěji probíhají v přírodním terénu v okolí města, na zahradě nebo na hřišti.
  • Na pobyt venku je nejlepší starší oblečení včetně ponožek. Z hygienických důvodů není vhodné nosit ponožky ze třídy na školní zahradu. Nesmí se zapomínat ani na rukavice, šály a čepice v zimě a nějakou pokrývku hlavy v létě.
  • Ve věcech na zahradu děti ve třídě nechodí! Dejte dětem takové oblečení, aby se nebály, že se zašpiní.

Pyžamo

• Na odpolední odpočinek potřebuje dítě vlastní pyžamko.

Náhradní oblečení

• Především mladší děti by měly mít v šatně v přihrádce náhradní oblečení pro případ nehody / spodní prádlo, tričko, punčocháče, tepláky/.

Hřeben se šňůrkou na zavěšení na háček u ručníku

• Děti se během dne samy češou, odpoledne je češou paní učitelky.

Z hygienických důvodů je třeba mít svůj vlastní, který si dítě pozná. Kartáče jsou vhodné pro holčičky s dlouhými vlasy.

Nedávat dětem do MŠ: sladkosti

• sladkosti, žvýkačky, cenné věci /řetízky, apod./
  • vlastní hračky /respektujeme malé, nově příchozí děti s plyšákem/

Potřebné kontakty:

vedoucí školní jídelny

Telefon: +420 417 823 860

Web:  www.sibova.ms-bilina.cz

Zde najdete veškeré potřebné informace a aktuality

NA CO SE PŘIPRAVIT?

V průběhu týdne

Přihlášky ke stravování obdržíte během týdne od 8.9.2022 – pozor na možnou změnu variabilního symbolu!!

Vstřícná, pravidelná a otevřená komunikace mezi rodičem a učitelem, je poloviční cesta ke spokojenému pobytu dítěte v MŠ. Problémy vašich dětí a vaše připomínky řešte s námi – jen tak jsme schopny vám pomoci.

Případné dotazy a vše, co vás zajímá, vám zodpovíme na Třídní schůzce, která se bude konat v průběhu měsíce září. Termín vám včas oznámíme.

Těšíme se na vás.

Vaše školka Síbovka