Jak se dělá bramborák

Aktuality

Pondělí21.10.2019 Než jsme začali "vařit" tak brambory jsme počítali,třídili podle velikosti, hmotnosti a pak jsme se pustili do práce. Sovičky loupaly, strouhaly a naučily se dělat těsto. Paní učitelka smažila a smažila... a všichni si pochutnali na výborném bramboráčku. Mňam!

Sovičky se učí

Aktuality

Pondělí21.10.2019 Kliknutím na tlačítko Přečíst více zobrazíte detail tohoto článku.

Přečíst více

S motykou či traktory sbírají se brambory

Aktuality

Pondělí21.10.2019 Já jsem brambor šišatý, bláto mám až na paty... Sovičky malovaly brázdy na poli na které otiskly rozpůlený brambor a hurá, pole plné brambor už čeká na traktor.

Jak Včeličky cvičily s padákem

Aktuality

Pátek18.10.2019 Myšky, myšky běhejte! Chytiti se nedejte! Myška málo běhala do pasti se dostala.  Nebo  Koulela se koulela tahle naše brambora… ….si zacvičily Včelky s pomocí netradiční pomůcky padákem. Velmi je to bavilo a byly šikovné. Učily se spolupracovat navzájem s ostatními, sladit pohyb s říkankou a soustředit se na činnost

Hrátky s moukou u Včeliček

Aktuality

Čtvrtek17.10.2019 Nejen mák roste na poli, což už vědí malé Včelky, když si zpívaly a tancovaly při písničce Tluču, tluču mák. Ví už jak vypadá, jakou má barvu i jak chutná v buchtě. Ale aby pekař mohl upéct dobrou buchtu, potřebuje těsto a z čeho ho udělá? No přece z mouky. Ta je na rozdíl od máku bílá a hladká. Co si do ní trošku kreslit? To je ale zábava…

Hádej, co to je?

Aktuality

Čtvrtek17.10.2019 Jak to voní, jak to chutná? Co to asi máme dobrého? …..ochutnávaly naše Včelky a hádaly, o jakou zeleninu se jedná. To bylo ale, dobré mlsání a hlavně zdravé.

Přečíst více

Ovoce a zelenina, ty jsou zdravé, ty jsou prima

Aktuality

Čtvrtek17.10.2019 Děti poznávaly a zkoumaly různé druhy ovoce a zeleniny, zkusily si je vymodelovat, vytvořit ze čtvrtky, určovaly jejich barvy i si z nich pomohly připravit ovocno-zeleninový talíř.

Přečíst více

Jablíčka a hruštičky, mají pěkné tvářičky

Aktuality

Úterý15.10.2019 Zvídavé Myšky si celý týden užívaly povídání o ovoci, které zakončily výrobou koláže jablka a hrušky. Na šablony ze čtvrtky lepily barevné kousky krepového papíru. Procvičily si tak jemnou motoriku a barvy.

Ovocná miska

Aktuality

Pátek04.10.2019 Celý týden si Sovičky povídaly o ovoci, které si také donesly. Ovoce si samy nakrájely a snědly. To byla dobrota!

Jak se dělá kompot

Aktuality

Pátek04.10.2019 Sovičky si procvičily jemnou motoriku trháním barevného papíru, který poté nalepily na předkreslený tvar ovoce.

Přejít na stránku: 13