Omlouvání dětí: +420 417 823 860

Nechte si zasílat automaticky poslední aktuality do svého e-mailu. Odběr můžete kdykoli odhlásit.

Po zadání a odeslání Vašeho e-mailu můžete odhlásit oběr aktualit.

Zpět

Aktuality

Včelky a kuřátko a obilí

Aktuality

Středa21.10.2020 Jak to bylo pohádko? Zabloudilo kuřátko. Za zahradou mezi poli, Pípá, pípá, nožky bolí…   Naše Včelky už ví, že kromě brambor na poli roste také obilí. A z obilí, že se vyrábí mouka a z mouky se dá upéct chleba, rohlíky, housky a jiné dobroty. Děti si nejen poslechly pohádku o ztraceném kuřátku v obilí, vyzkoušely si kreslit do mouky, ale také si svými obrázky vyzdobily chodbu ve školce. Pod…

Přečíst více

Včelky a mlsná koza

Aktuality

Středa21.10.2020 „Mlsná kozo, pojď na zelí! Máme dobrý kyselý“ znělo v herně Včeliček. To si děti společně pěkně zahrály novou hru.

Přečíst více

O Koblížkovi

Aktuality

Středa21.10.2020 Maminko, tatínku, dědečku, či babičko, zavzpomínejte s námi na pohádku O Koblížkovi. Pamatujete? Podívejte se na fotky, jistě vám pomou si vzpomenout, jak to vlastně v té pohádce O Koblížkovi bylo.

Přečíst více

Koulela se, koulela, takhle velká brambora

Aktuality

Středa21.10.2020 Koulela se, koulela, takhle velká brambora. Neviděla, neslyšela, že odněkud se shora, spadla na ni závora……  bylo slyšet u Včeliček. Zacvičili jsme si s bramborami, učili se orientovat v prostoru a hlavně si užili pořádnou zábavu.

Přečíst více

Jedu, chodím po poli, sklízím dobré brambory

Aktuality

Středa21.10.2020 U Včeliček byla velká sklizeň brambor. Nejenže bylo zapotřebí vzít na pomoc zemědělskou techniku, ale hlavně se na sklizni podílet vlastníma rukama. Stále platí přísloví: „Bez práce nejsou koláče“. Odměnou dětem byl nejen pěkný pocit ze společné aktivity, ale i ten sladký bonbónek.

Přečíst více

Bude asi dlouhá zima, vitamíny budou prima

Aktuality

Pondělí19.10.2020 Na zahrádce, to je prima, vyrostla nám zelenina. A na stromech po roce uzrálo zas ovoce. Petržel a mrkvička, švestky. hrušky, jablíčka. Ze stromů anebo z hlíny sklízíme teď vitamíny.

Přečíst více

Jede traktor po poli, vyorávat brambory

Aktuality

Pondělí19.10.2020 Sovičky si procvičily grafomotoriku a správný úchop tužky, zahrály si hru "Bramborová přehazovaná".

Přečíst více

Sovičky pečou brambory

Aktuality

Pondělí19.10.2020   Fouká vítr do hory, pečeme si brambory. (v kruhu rukama ukazujeme vítr nad hlavou) Hoř ohníčku borový, ať už nejsou syrový. (rukama znázorníme oheň ve středu kruhu) Fouká vítr od hory, pečeme si brambory. (znovu vítr nad hlavou) Já dám brambor, ty dáš sůl, vezmeme si každý půl. (ukážeme na kamaráda a na sebe a zatočíme se ve dvojici)

Přečíst více

Myšky a zelenina

Aktuality

Pondělí19.10.2020 Sázím,sázím zeleninu, ruce už mám samou hlínu.  Sázím mrkev,sázím zelí, abychom se dobře měli. Myšičky si celý týden povídali o zelenině. Ochutnávali ji a nakonec si ,,zasadily" mrkvičku a procvičily si tak špetkový úchop.

Přečíst více

Když Myšky ochutnávaly ovoce

Aktuality

Pondělí12.10.2020 Umyjeme, oloupeme, nakrájíme, všechno ovoce pak sníme Šikovné Myšky pomáhaly s přípravou ovocného talíře a šlo jim to dobře. Ochutnaly ovoce známé i exotické.

Přečíst více

Přejít na stránku: 1345

Motto

V naší školce, tam se rádi máme, na ostatní zavoláme:
"Pojď si, s námi hrát, čeká tě tu kamarád!"
Děti ty se u nás mají, pohádky tu poslouchají.
Také kreslí, malují, podle hudby tancují.

Máte dotaz nebo přání, chcete nám něco sdělit nebo se zeptat? Pošlete nám e-mail na adresu:

info@ms-bilina.cz