30.08.2020, MŠ Žižkovo údolí

Zahájení nového školního roku.

Pokud jsou u žáka příznaky (jako je např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.) patrné již při příchodu do školy, není vpuštěn do budovy školy – v případě dítěte či nezletilého žáka za podmínky, že je přítomen jeho zákonný zástupce, jinak to zákonnému zástupci neprodleně oznámit.

Jestliže se příznaky objeví ve škole, okamžitě musí dojít k poskytnutí roušky a umístění do předem připravené samostatné místnosti nebo k jinému způsobu izolace od ostatních přítomných ve škole a současně informování zákonného zástupce dítěte/nezletilého žáka s ohledem na bezodkladné vyzvednutí dítěte. Poté je třeba kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

Jakékoli osobě s přetrvávajícími příznaky, které jsou projevem chronické nemoci, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy jen v případě, když prokáže, že netrpí infekční nemocí.

Distanční výuka, pokud karanténa postihne přes polovinu žáků

V případě výskytu covidu se karanténa týká okruhu osob, které byly v rizikovém kontaktu. O okruhu těchto osob rozhoduje příslušná KHS na základě protiepidemického šetření.

„Škola pak neprodleně informuje o vzniklé situaci a následných krocích v provozu školy stanovených KHS a o případné úpravě způsobu vzdělávání děti/žáky/studenty, zákonné zástupce nezletilých dětí/žáků/studentů a svého zřizovatele.“

Prohlášení o bezinfekčnosti netřeba

Od dětí/žáků/studentů se každopádně před prvním příchodem do školy nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti. Nejsou stanovena žádná závazná plošná pravidla pro organizaci vstupu dětí/žáků/studentů do budovy školy a pohybu osob před budovou školy ani závazná plošná omezení počtu žáků ve třídách či kurzech, PŘESTO POŽADUJEME PO RODIČÍCH, ABY VSTUPOVALI DO MŠ  POUZE S ROUŠKOU.

U vstupu do budovy školy, jsou dispozici prostředky k dezinfekci rukou v nádobách s dávkovačem.