23.01.2023, MŠ Žižkovo údolí

Výprava za Eskymáky

Děti z MŠ Žižkovo údolí ze 2. třídy Koťat se celý týden seznamovaly s životem lidí a zvířat žijících na severním a jižním pólu. Při polární výpravě za Eskymáky zdolávaly různě obtížné překážky, poznávaly zvířata, sledovaly jejich stopy, lovily ryby. Když dorazily do eskymácké osady, zkusily si postavit iglú, vytvořit postavu Eskymáka au ohně si poslechly pohádku Tři tučňáci, které si nakreslili. Společně si zaspívali písničku Lední medvěd, kterou doprovázeli na hudební nástroje. Děti si užily spoustu legrace a už se těší na další dobrodružství, které jim paní učitelky připraví.