10.06.2020, MŠ Žižkovo údolí

Nárok na ošetřovné

Nárok na ošetřovné zůstane i po otevření škol

Až do 30. června zůstane zachován nárok na ošetřovné všem rodičům, kteří z objektivních důvodů nemohou dát dítě do školy či školky. Mezi takové důvody patří například zdravotní rizika (dítě náchylné k nemocem, alergické nebo žije ve společné domácnosti s někým z rizikové skupiny apod.). Jde také o situace, kdy je nedostatečná kapacita, krátká provozní doba ve školních skupinách atd.

Rodiče, kteří nepošlou své dítě do školky či školy po jejich otevření, nepřijdou o šanci na ošetřovné. Mohou o něj žádat až do konce června, pokud uvedou zdravotní nebo provozní důvody. Po poslancích, kteří změnu zákona schválili přes týdnem, potvrdili i senátoři.