Zpět
02.02.2026, MŠ Žižkovo údolí
Na návštěvě u Eskymáků
"Ať si mrzne, ať je zima, Eskymákům těm je prima. Ze sněhu si staví dům, postaví i sousedům."
V týdnu jsme se s dětmi ze třídy Berušek vydali na dobrodružnou cestu do ledových oblastí naší planety – do Arktidy a Antarktidy. Společně jsme objevovali, jak se žije v místech plných sněhu, ledu a mrazu, a poznávali jsme zvířata, která tam žijí.
Děti se seznámily se životem Eskymáků, jejich obydlím i způsobem obživy. Vyzkoušely si stavbu iglú, lov ryb a vytvořily si vlastní iglú s Eskymákem.
Velkým zážitkem byla cesta na Antarktidu za tučňáky, kdy děti zdolávaly různé překážky. Nechyběla ani pohybová aktivita – děti se proměnily v tučňáky a s nadšením se zúčastnily tučňáčích závodů.
Další články
Aktuality
Berušky se na místo dopravily autobusem, což pro ně byl zážitek, zatímco Koťata zvolila cestu pěšky. I když byla pěší trsasa delší, dětem rychle ubíhala díky povídání, smíchu a těšení se na program, který je čekal. Po příchodu k hasičům si všichni vychutnali svačinku. Potom následovala prohlídka požární zbrojnice. Děti měly možnost nahlédnout do zázemí dobrovolných hasičů, prohlédnout si moderní z…
Přečíst více
Aktuality
Tento týden jsme si v naší MŠ povídali o práci hasičů, záchranářů a policistů. Děti se dozvěděly spoustu nových informací a měly možnost poznat práci všech záchranných složek zblízka. Navštívili jsme hasičskou stanici dobrovolných hasičů na Chlumu a k nám do školky přijela záchranná služba i policie. Děti si prohlédly techniku, vybavení a odnesly si mnoho krásných zážitků.
Byl to týden plný pozn…
Přečíst více