Omlouvání dětí: +420 417 823 883

Nechte si zasílat automaticky poslední aktuality do svého e-mailu. Odběr můžete kdykoli odhlásit.

Po zadání a odeslání Vašeho e-mailu můžete odhlásit oběr aktualit.

Zpět
02.02.2026, MŠ Žižkovo údolí

Na návštěvě u Eskymáků

"Ať si mrzne, ať je zima, Eskymákům těm je prima. Ze sněhu si staví dům, postaví i sousedům."

V týdnu jsme se s dětmi ze třídy Berušek vydali na dobrodružnou cestu do ledových oblastí naší planety – do Arktidy a Antarktidy. Společně jsme objevovali, jak se žije v místech plných sněhu, ledu a mrazu, a poznávali jsme zvířata, která tam žijí.

Děti se seznámily se životem Eskymáků, jejich obydlím i způsobem obživy. Vyzkoušely si stavbu iglú, lov ryb a vytvořily si vlastní iglú s Eskymákem. 

Velkým zážitkem byla cesta na Antarktidu za tučňáky, kdy děti zdolávaly různé překážky. Nechyběla ani pohybová aktivita – děti se proměnily v tučňáky a s nadšením se zúčastnily tučňáčích závodů. 



Motto

Kdo si hraje - nezlobí

Máte dotaz nebo přání, chcete nám něco sdělit nebo se zeptat? Pošlete nám e-mail na adresu:

info@ms-bilina.cz