12.11.2020, MŠ Žižkovo údolí

CO DĚLAJÍ ZVÍŘÁTKA NA PODZIM?

Brum, brum, brum, medvěd staví dům.

Nejdřív stěny, potom střechu,

leze, leze do pelechu.

Brum, brum, brum, už má celý dům.

Koťata si celý týden povídala o tom jak se zvířátka a ptáčci připravují na zimu. Děti si poslechly pohádku „Boudo, budko“, prohlížely si obrázky lesních zvířat, dovídaly se čím se živí, která z nich se ukládají k zimnímu spánku a jací ptáčci odlétají přečkat zimu do teplých krajin. Při pohybových hrách si děti zahrály na různá zvířátka, ale i na vlaštovky, vrabce a čápa. Hrou na ozvěnu se naučily písničku“ Bude zima, bude mráz“ a procvičily si prsty při výrobě koláže. Lepením kousků barevného papíru na čtvrtku vytvořily pelíšek do kterého na závěr vlepily vybarvenou šablonku zvířátka a radovaly se, jak se jim to povedlo.