05.09.2023, Jiřina Ondráková

Třídní učitelky:
Lenka Jurcová a Nikola Eimanová

asistent pedagoga: Jana Kováčová

třídní vzdělávací program a jeho zaměření

"Stavíme si z kostek hrad, pojď si

s námi, pojď si hrát"

Ve třídě Kostiček jsou děti ve věku od 4 do 5 let. Třída je zaměřená na rozvoj osobnosti dítěte, adaptační postup, odloučit se na delší dobu od rodičů, být aktivní bez jejich opory, vytvořit si hlubší vztah k učitelce i k dětem ve třídě, začínat se spoluprací, stmelení kolektivu, rozvoj sebeobslužných činností, hygienické návyky, zlepšování koordinace pohybů celého těla pro vývoj hrubé motoriky, rozvíjení jemné motoriky rukou, upevňování získaných návyků a dovedností, realizovat jednoduché úkoly pod vedením, rozšiřování znalostí ve všech oblastech vzdělávání, získávání a upevňování poznatků o přírodě.