17.01.2023, Jiřina Ondráková

Volby dětí u Soviček

U nás ve školce máme vždy, když jsou vyhlášeny komunální, parlamentní či prezidentské volby volební místnost. Děti od Soviček zajímalo, co to volby vlastně jsou. Proto jsme si o nich nejen povídali, ale také si vyzkoušeli, jak to při volbách chodí. Předškoláci si vyrobili volební průkazy třídy Soviček a potom po prokázání totožnosti, nahlášení svého jména, příjmení a adresy bydliště před stanovenou komisí, obdrželi každý svůj hlasovací lístek. Na něm zaškrtávali značku 5 nejoblíbenějších kamarádů, pečlivě ho složili a vhodili do volební schránky. Volili tak třídní parlament a vítěz ve volebním hlasování se stal prezidentem třídy.