12.02.2020, Jiřina Ondráková

Myšky si hrály na muzikanty

Myšky se proměnily na muzikanty. Děti si prohlížely obrázky různých hudebních nástrojů, dovídaly se jak se jmenují a jak se na ně hraje. Při poslechu nahrávky hádaly, který nástroj slyší a pantomimou předváděly jak na něj hrají. Zazpívaly si písničky, které už dobře znají a doprovázely zpěv hrou na dřívka, bubínek a také na speciální perkusní trubky. Na závěr si děti hudební nástroje namalovaly. Připravenou šablonku si natřely vodou a do mokrého podkladu zapouštěly temperové barvy. Malování se Myškám moc líbilo a procvičily si tak jemnou motoriku.