31.08.2021, MŠ Aleská

O školce

Mateřská škola se nachází na okraji sídliště Pražské předměstí 1. v klidné části města. V provozu je od roku 1976. Kapacita MŠ je 50 dětí ve věku 3 – 6 let. Na nový školní roky byly nově přijaty i děti dvouleté.

Děti jsou rozděleny do 2 tříd dle věku:

1. třída - děti 3 - 4 leté, 2.třída - děti 5 - 6 leté

Pracovní tým tvoří včetně provozních zaměstnanců 9 lidí. Snahou kolektivu je vytvářet v MŠ přátelské a tvořivé ovzduší, ve kterém se budou cítit dobře děti, rodiče i zaměstnanci.

Hlavním cílem je tedy navozovat vzájemnou důvěru a pohodu, společně podporovat a posilovat všestranný rozvoj dětí, jejich samostatnost, touhu poznávat a učit se, připravovat děti pro školní práci, pro plnohodnotný život.
Pracujeme dle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Upřednostňujeme především laskavý a empatický přístup k dětem, naplňování jejich potřeb, rozvoj poznání a učení na základě prožitku a vlastní zkušenosti.

Naše školka kouzelná je, každý si tu moc rád hraje,
Dovádíme, lumpačíme, Nikdy se však nemračíme.
Máme se tu všichni rádi a jsme velcí kamarádi.
Jaro, léto, podzim, zima, na Aléské je to prima!