Omlouvání dětí: +420 417 829 128

Nechte si zasílat automaticky poslední aktuality do svého e-mailu. Odběr můžete kdykoli odhlásit.

Po zadání a odeslání Vašeho e-mailu můžete odhlásit oběr aktualit.

Nepřehlédněte...

ZÁPISY DO MATEŘSKÉ ŠKOLY SÍBOVA 332,  MŠ ÁLÉSKÁ 264, MŠ ŽIŽKOVO ÚDOLÍ 275 A JESLÍ ŽIŽKOVO ÚDOLÍ PRO ROK 2021/2022       Zápisy dětí do mateřských škol a jeslí  k datu 1.9.2021 (školní rok 2021/22) proběhnou vzhledem k mimořádným opatřením v letošním roce bez přítomnosti dětí.   Zápisy proběhnou v termínu od 2. do 16. května 2021.   Formuláře žádosti o přijetí budou k dispozici ke stažení na www stránkách města a školy, v papírové formě v každém zařízení.   Vyplněný formulář žádosti spolu s potvrzením dětského lékaře, kopií rodného listu a informovaným souhlasem je možno doručit: datovou schránkou, e-mailem s elektronickým podpisem zákonného zástupce (nelze prostý email), poštou, osobně do jednotlivých zařízení (po předchozí telefonické domluvě).     Pro děti, které dovrší do 31.8.2021 pátého roku věku, je předškolní vzdělávání povinné.     Dítě do mateřské školy přijímá na základě žádosti rodičů ředitelka mateřské školy.     Mateřská škola může přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci. Netýká se dětí, pro které je předškolní docházka od 1.9.2021 povinná.     Zákonný zástupce bude o přijetí / nepřijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání informován nejdéle do 30 dní od odevzdání přihlášky a evidenčního listu do MŠ. Seznam přijatých dětí – registračních čísel – bude vyvěšen na dveřích školy a na webových stránkách školy:  http://sibova.ms-bilina.cz/        
Zpět
24.01.2019, Jiřina Ondráková

Co děti potřebují pro pobyt v MŠ

Co děti potřebují pro pobyt v MŠ:

Pohodlné oblečení

Ve třídě je udržována stálá teplota, proto není třeba dávat dětem teplé mikiny nebo punčocháče pod

tepláky.

Přezůvky s pevnou patou

Nejlépe klasické dětské bačkůrky.

Starší obuv a oblečení

Na pobyt venku je nejlepší starší oblečení včetně ponožek. Z hygienických důvodů není vhodné nosit ponožky ze třídy na školní zahradu. Nesmí se zapomínat ani na rukavice, šály a čepice v zimě a nějakou pokrývku hlavy v létě.

Pyžamo

Na odpolední odpočinek potřebuje dítě vlastní pyžamko.

Náhradní oblečení

Především mladší děti by měly mít v šatně v přihrádce náhradní oblečení pro případ nehody / spodní prádlo, tričko, punčocháče, tepláky/.

Hřeben se šňůrkou na zavěšení na háček u ručníku

Děti se během dne samy češou, odpoledne je češou paní učitelky.Z hygienických důvodů je třeba mít svůj vlastní, který si dítě pozná.Kartáče jsou vhodné pro holčičky s dlouhými vlasy.

Nedávat dětem do MŠ - jde především o bezpečnost! :

  • sladkosti, žvýkačky, cenné věci /řetízky, apod./

  • vlastní hračky /respektujeme malé, nově příchozí děti/

Jednou za pololetí se vybírá:

  • 1 balení vlhčených ubrousků
  • 2 balení papírových kapesníků + 1 balení v papírovém boxu

Z hygienických důvodů nepoužíváme ve školce látkové kapesníky.


Motto

Naše školka kouzelná je, každý si tu moc rád hraje,
Dovádíme, lumpačíme, Nikdy se však nemračíme.
Máme se tu všichni rádi a jsme velcí kamarádi.
Jaro, léto, podzim, zima, na Aléské je to prima!

Máte dotaz nebo přání, chcete nám něco sdělit nebo se zeptat? Pošlete nám e-mail na adresu:

info@ms-bilina.cz